Vadeli işlem ve Opsiyon Piyasası’nda (VİOP) yatırımcı tabanı, borsanın en popüler hisselerinin ve en çok işlem yapılan paritelerin eklenmesi ile hızla artıyor. Aynı zamanda spot piyasa risklerini VİOP’ta avantajlı olarak yönetmek isteyen ve kaldıraçlı türev piyasa avantajlarından da faydalanmak isteyen yatırımcıların sayısı da işlem hacminin büyük bir kısmını oluşturuyor.

VİOP’ta şimdilik BİST 30 hisseleri, emtialar, kıymetli madenler dahil elli farklı üründe kaldıraçlı olarak yatırım imkanının olması yatırımcıların ilgisini çekiyor. Çünkü çift yönlü işlem imkanı, emir çeşitliliği, ileri işlem stratejileri, yatırımcıların başarılı işlem kararları almasına yönelik profesyoneller tarafından sunulan piyasa analiz ve raporlar, zengin teknik analiz indikatör ve asilatörler sunan işlem platformları, düşük işlem maliyetleri gibi cazip piyasa özellikleri arasında yer alıyor.

Ayrıca ücretsiz VİOP eğitim desteği ve yine ücretsiz VİOP deneme hesapta pratik imkanı gibi pek çok hizmette bu piyasada yatırımı avantajlı kılıyor.  Peki, tüm bu avantajlı piyasa özelliklerinden faydalanmak isteyen yatırımcılar VİOP’ta nasıl yatırım yapar? İşte size VİOP’ta yatırım yapmanın pratik yönergeleri…

VİOP yatırım hesabı açtırmak çok kolaydır!

VİOP’ta işlem yapabilmenin tek yolu var o da VİOP işlemlerine aracılık lisansı olan bir aracı kurumda VİOP müşteri hesabı açılmasıdır.

VİOP müşteri hesabı açtırmak isteyen her yatırımcı için işlem prosedürü şu şekildedir. Yatırımcının işlem yapacağı aracı kurumda kimlik beyanı, yatırımcı profilinin belirlenmesine yönelik risk anketi yapılması ve VİOP müşteri kitinin imzalanması ile VİOP müşteri hesabı açılması prosedürü tamamlanır.

VİOP müşteri hesabı sahibi olan müşteri kendi hesabına yatırım yapmayı planladığı teminat miktarını yatırması ile de Viop işlem ve opsiyon sözleşmelerini alıp satmaya başlayabilir.

VİOP’ta müşteri hesabının açılması ve işlem yapmak çok kolaydır önemli olan yatırımcının doğru yatırım stratejileri geliştirmesi ve bilinçli işlem yapabilmesidir. Bu çevrede de yatırımcının bilinçli işlem yapabilmesine yönelik aracı kurum tarafından verilecek ücretsiz VİOP eğitim, seminer ve webinarlar, VİOP argümanları önemli finansal bilgi kaynaklarıdır.

VİOP demo hesap VİOP yatırımlarına önemli bir yardımcı!

VİOP’ta işlem pratiği olan piyasayı iyi tanımayan yatırımcılara yönelik ise yine aracı kurum tarafından ücretsiz olarak sunulacak olan VİOP demo hesap yatırımcının en büyük yardımcıları arasındadır. Çünkü VİOP deneme hesabı ile yatırımcı gerçek piyasa koşullarına 15 dakikalık gecikmeli fiyatlar üzerinden sanal para ile maddi kayba uğramadan işlem pratiği geliştirebilir. İşlem gören varlıkları, lot büyüklüklerini, emir tiplerini, teknik analiz metotlarını, kaldıraç sistemini, analiz ve raporları, aracı kurum hizmet kalitesini kısaca başarılı işlem stratejilerini geliştirmeye yönelik tüm unsurları test edebilir.

Unutmadan VİOP’ta yatırım yapılmasına yönelik olarak VİOP demo hesapta işlem pratiği yaparken işlem komisyonlarını, nema getirilerini test etme ve piyasa ile karşılaştırma imkanı da bulursunuz.

GCM Yatırım avantajları ile VİOP’ta yatırım imkanı

Sektörün ödüllü ve lider kurumlarında geniş yetkili aracı kurum GCM VİOP dünya standartlarında yeni nesil teknolojik alt yapı, güçlü mali yapı ve profesyonel uzman kadrosu ile yatırımcının VİOP piyasasındaki önemli partnerleri arasındadır.

VİOP’ta GCM VİOP avantajları ile yatırım nasıl yapılır konusunda daha fazla bilgi almak için GCM VİOP ile iletişime geçebilir ya da https://www.gcmforex.com/viop/ adresini ziyaret edebilirsiniz.